شادی آفرین آرش
استفاده از مثلث های کنج و روبروی هم در این ساختار پویا ، ترکیب، تعادل و تقارن قطری ی بسیار مناسبی را ایجاد کرده ست... حضوری ساکن و خموش و فضایی سرشار از سکوت و خالی از انسان، که به لحاظ معنایی این سکون و سکوت به واسطه آثاری از وجود انسان (رد پاها) در میانه این دو مثلث شکسته می شود، و پویایی آرامِ یک زندگی را در ساختاری پویا اما سرد و سنگین به نمایش می گذارد.
نازنین هاشم پور
با سلام و درود بر شما.
آنچه که در ثبت فوق جلب توجه می کند حضور نوعی تعادل است البته تعادلی نا متقارن! در این نوع تعادل عناصر درون کادر بر اساس انداز و شکل باهم مقایسه نمیشود بلکه بر اساس "انرژی بصری عناصر" به واسطه ی تیرگی و روشنی ،رنگ ها و نوع بافت ها و از همه مهم تر قرار گیری هر سوژه در جای خود ، میتوان تعادل نا متقارن را در یک عکس سنجید.
در اغلب آثار این نوع چینش عناصر، پیچیده است و بیننده را وادار به دنبال کشف رابطه ای بین عناصر میکند !
همچنین یکی از عوامل موثر در عکس فوق سیاه و سفید کردن
عکس بوده است که موثر وموفق عمل کرده است.

موفق باشید.
شادی آفرین آرش
آنچه در وهله ی نخست و همزمان با رنگها جلب توجه می کند، تعلیق به تصویر در آمده توسط رنگی مکمل با رنگ پیش زمینه ست، این مکمل بودن رنگ، در این وسعت آبی، بار بصری عکس را بالا برده ست. عکس نمایانگر یک اتفاق ست، این اتفاق بر خلاف سایر عکسها که ممکنست با گرفتن رنگ صورت بگیرد، در یک فضای رنگی و طبیعی جلوه گر شده ست، در حقیقت، عکاس به واسطه ی این هوشمندی، اتفاقی را در جریان عادی روزانگی به تصویر کشیده ست... اتفاقی که با فضای عادی و روزمره رندگی همنشین شده، و ممکنست چندان جلب توجه نکند، اما عکاس به واسطه گزینش این ساختار، و نوع ارائه به اآن هویتی دیگر بخشیده ست.
نیما مقیمی
اثری کم نظیر در آثار عکاسان معاصر ایران !
می توان گفت این اثر آمیختن خود با طبیعت در قالب انتزاع و به نوعی تحمیل خود به طبیعت و بر عکس آمیختن روح طبیعت در خود است ، بازگشتی به اصل و اثبات جنسیت و انگاشتن طبیعتِ آن در قالب ساخته های غیر بشری . عکستان من را به یاد کارهای آنا مندیتا Ana Mendieta از پایه گذاران سبک earth-body sculptures که با تحمیل خود به طبیعت بدعتی بی بدیل را پایه گذاشت .
محمد قدرتی وایقان
عكسي مستند و بسيار تاثير گذار از حاشيه نشيني .

عكس بخوبي حاكي از كيفيت و نحوه زندگي در اينگونه محيط هاست.
محروميت، خطر و گرد و غبار از يكسو در مقابل شادي بي وصف كودكي كه بي توجه به خطرات محيط بازيش به كار خود مشغولست.

كادر بندي خوب، و بالانس بودن عكس ( وجود دودكش كوره آجرپزي در سمت چپ، حضور سنگين كودك سمت راست را بالانس كرده ) از نكات مثبت عكس به شمار ميرود.
افت كيفيت ( احتمالا به علت ريسايز در ابعاد قابل قبول براي بارگذاري درسايت ) تنها نكته منفي عكس به شمار ميرود.

دلتان مثل كودك حاضر در عكس، شاد

صفحه 2 از 49
صفحه قبلی صفحه بعدی