شادی آفرین آرش
نوستالژی های متروک و از کار افتاده؛ دلالت بر وجود زندگیهایی در گذشته و خاطراتی که در گذرِ زمان؛ به تارکی و سیاهی گرائیده ست؛ زاویه ی برداشت و پرسپکتیوِ موجود و ترکیبی همگرا؛ این از دست رفته گی در آینده یا حال را نسبت به گذشته ای منسجم تر بیشتر نمایان می سازد. ممنون.
سپیده گندمی
اين نوع چيدمان، مقايسه و قرارگيري در كنار يكديگر، نوع آرايش موها، خصوصيات چهره، پوشش و همينطور زمينه مشترك براي رسيدن به يك كل واحد زيبا و آموزنده است.
در ابتدا نوع ارائه شما(چيدمان و مشتركات) برايم يادآور برخي آثار مردم شناسانه عكاس هلندي، Hans Eijkelboom است.

سپاس از اشتراك
امید امیدواری
علی‌رغم اینکه عکس از مانکن سالها است که در عکس‌های ایرانی (بویژه در جشنواره‌ها) دیده می‌شود و نیز تحلیل‌های آشنایی (وضعیت زن در جامعه) هم برای آن در نظر گرفته می‌شود، کماکان اینگونه عکس‌ها مشمول جذابیت بصری و محتوایی خاصی هستند. اما من فکر می‌کنم در کنار تحلیل‌های رایج، چند عامل دیگر نیز این عکس‌ها را جذاب می‌کند:

۱) مجسمه‌هایی که شبیه انسان هستند و برخورد ناگهانی چشم با آنها غافلگیری هیجان برانگیزی را بوجود می‌آورد.

۲) حضور این مجسمه‌های تبلیغاتی در عکس‌های هنری وجه خاص و مطلوبی را برای عکاس فراهم می‌آورد، گاهی خود عکاس هم علاقه‌ای به مطرح کردن مباحث جامعه شناسی پیرامون آنها را ندارد و صرفاً از حضور غریب مانکن‌ها در فضای کار خویش لذت می‌برد.

۳) مانکن‌ها قوانینِ دیداریِ معمولِ روزانه را برای لحظاتی به هم می‌زنند. آنها توهمی عجیب و دلچسب را بوجود می‌آورند که لزوماً در لحظه‌ی برخورد با آنها مفاهیم انتقادی زن در جامعه را تداعی نمی‌کنند.

۱.۵+
شادی آفرین آرش
منظری شهری با همراهی عناصری که بستری هندسی را برای ثبت یک مردم نگاری؛ فراهم کرده اند،
ترکیب بندی در استفاده از خط قطری، موفق عمل کرده ست. نوع اعمالِ کنتراست و تاکید بر روشنایی ها و ایجاد همسانی ی ویرایشی در این تاکید؛ در راستای خطِ قطری و در جهتِ مخالفِ هم (بالا و پایین) ؛ تعادلی بصری را به وجود آورده؛ که گردش چشم را در میانِ ایندو قرار می دهد.
سپیده گندمی
يك فتومونتاژ و چيدمان حساب شده با تقسيم بندي هايي هوشمندانه.
اختصاص نيمي بيشتر از فضاي كل كادر به دو فريم و گرايش و اتصال گوشه ها ( فريم سمت راست -بالا و فريم سمت چپ- پايين) شايد اشاره اي بر تغيير، تاكيدي بر زمان و آغاز باشد--بر خلاف دو فريم باقي مانده كه از يكديگر دور و جدا مانده اند. ضمن اينكه نوع چيدمان، حركتي دوراني در كادر ايجاد مي كند و به طور كلي بر مفهوم تكرار و روزمرگي اشاره مي نمايد.
سپاس از اين ثبت خوب

صفحه 11 از 49
صفحه قبلی صفحه بعدی