شادی آفرین آرش
عکاسی صحنه آرایی شده با مبنای ساختن یا تکمیل صحنه به جای جستجو و یافتن آن در نقطه مقابل یا عکاسی واقع گرایانه قرار می گیرد، در این نوع عکاسی هنرمند با هدفمندی و اندیشه ای از پیش
ساخته و پرداخته شده، در جهت خلق صحنه، گام بر می دارد.
...
عناصر و المانهای این عکس در همنشینی با کاراکترهای انسانی که تشکیل یک خانواده را می دهند، معناگرایانه و هدفمند ست، بررسی آبژه ها و حدود خطر پذیری که برای خانواده تعریف شده، حتی در عین داشتن لحظاتی ایده آل، طعنه بسیار گزنده وروانشناسانه ای به روابط امروزی دارد، روابط و فواصلی که در ظاهر و باطن تفاوتهای بسیاری با یکدیگر دارند، در حین حال نیز نابودی طبیعت بکر به دست بشر نیز در کنار این خطر پذیری مورد بررسی واقع شده و انگار حدود خطر در بعدی محدو به خانواده و در بعد نامحدود دیگری، پیرامون آنها را در بر می گیرد.
حمید عزیزی خانقاهی
یا لطیف
خط، نقطه و ... اشکالی هستند که همیشه با در دنیای اطراف وجود داشته و به نوعی با آن ها زندگی می کنیم که میتواند در یک لحظه تیزبینی عکاس از یک ثبت آسان بار مفهومی بدان داده و آن را متفاوت جلوه دهد. انتخاب زاویه مناسب در این ثبت قدرت کار را افزون بخشید و آن را از یک ثبت عادی به یک ثبت فرم گرا و با مفهوم تبدیل نموده است. قرار گرفتن سوژه در جای مناسب باعث توازن بیشتر کار، در پایین کادر و بالای آن شده است.
موفق باشید
محمد قدرتی وایقان
نگاهي ايراني به مقوله و باور كهن " مادر زمين " .

تمهيدات عكاس در انتخاب رنگ، پوشش و استفاده هدفمند از نرم افزار، كمك بسياري در بخشيدن لطافت و تقدس به اين باور داشته است و جداي زيبائي بصري از ديد انسانها از ملل مختلف ،اين ايده را قابل باور و نمايش براي ايرانيان نموده است.

زمان ارائه كه مصادف با تحول طبيعت را نميتوان از نظر دور داشت.

تبريك سال نو و تبريك مجدد براي عكس

شادی آفرین آرش
هرچند به لحاظ ساختار سمت راست عکس از سمت سنگین تر می نماید و در فضا آنقدر خلاء هست که عکاس ساختار عکس را قربانی دست و دلبازی در القاء این امر نکند، اما آنچه پیش روست به مدد ویرایش لطیف و پتانسیل فضا توانسته حسی موهوم مبهم را به مخاطب منقل کند، حسی که بار یک نوستالژی دور را بر دوش می مشد، در این میان ظرافات و عریانی گیاهان به القای از دست رفتگی ی این نوستالژی دلالت قابل توجهی دارند و سکون و خلاء و تعلیق موجود نیز گواه بر واقعه و رخدادیست پنهانی و مستتر که در این جریان بی تاثیر نیست.
آرش میرزایی قاضی
نوعی انتزاع هندسی ناشی از ساده گرایی در ترکیب بندی به خوبی در این عکس مشهود است که ما را به یاد آثار نقاش و نظریه پرداز هنر مدرن" پیت موندریان" می اندازد. به اعتقاد او با الهام از طبیعت ، باید به سطوح هندسی کاملا مسطح و ساده شده ای دست پیدا کرد. وجود طرح مایه ای شبیه درخت به همراه دیواری ترک خورده در این کادر شاید نقطه ای چالش برانگیز باشد وکار را از ماهیت اولیه خود دور کند اما باعث چنین خوانشی از طرف من شد؛ طبیعتا این برداشت، شخصی ست و قابل بازخوانی.
صفحه 1 از 49
صفحه بعدی