گالری تصاویر "محسن بایرام نژاد"

         
عکس
نام :   (امتیاز : 0)
عکاس :   محسن بایرام نژاد (امتیاز : 0)
نوع دوربین :   Sony
مدل دوربین :   Sony DSC-P73
دیافراگم :   F5.6
شاتر :   1/2000 ثانیه
ایزو :   100
نظرات :   2
بازدیدها :   1606
تاریخ ارسال :   ۲۲ دى ۱۳۸۵
علاقه‌مندی‌ها :   0
دسته‌بندی سايت :   طبیعت , مناظر روستایی , منظره
توضیحات عکاس

"۰۱:۲۳ ۲۲ دى ۱۳۸۵" | مفید (0) | امتیاز (0) | گلبو فیوضی (976)

به دلیل چند دستگی در بافت های مختلف عکس، مخاطب از تمرکز در عکس محروم می ماند. فضای برفی گاه چنان غلط انداز است که در لحظه ما را دچار حسی خاص می کند اما پس از آن متوجه می شویم که تاثیر بسیار زیاد جو باعث شده است تا عکسی ساده بگیریم در حالیکه به گمان خود عکس بسیار خاصی را ثبت کرده ایم و این تنها با تجربه حاصل می شود تا ما دیگر گول فضا را نخوریم و بر محیط اشراف کامل بیابیم بیش از آن که مسحور زیباییش شویم.
ممنون.
"۱۰:۱۸ ۲۳ دى ۱۳۸۵" | مفید (0) | امتیاز (0) | محسن بایرام نژاد ()

ممنون از نظرتون.
لطفا برای من در مورد چند دستگی در بافتهای عکس توضیح بدید تا روشن بشم.
شاید تفاوت نگرش شما به عکس این دید رو به وجود اورده باشه. چرا باید حتما تو یه عکس تمرکز ایجاد بشه؟ اتفاقا شما به خوبی به هدف از گرفتن این عکس و عکسهای مشابه اشاره کردید. در حالی که اونو ضعف دونستید.
هدف من دقیقا از گرفتن این عکس حرکت چشم بیننده روی عناصر عکس و دید به عناصر و بافت های مختلفی است که شما رو که به دنبال تمرکز می گشتید گمراه کرده ولی کسی که فارق از این دید به عکس نگاه کنه به خوبی ارتباط این عناصر رو می تونه کشف کنه. در کنار این تفاوتها می خواستم ترکیبی از خطوطی که به طور اتفاقی گرافیکی زیبا در کادر ایجاد کرده اند ( خطوط سیم ، رد برف ، میله های پایین کادر درختان عمودی و ... ) به تصویر بکشم.
خوبه که ذهنمون رو محدود به قوائد عکاسی ( که مطمئنا شما اونا رو بهتر از من می دونین ) نکنیم و گاهی هم به جای تمرکز چشممونو روی موضوع بگردونیم.
خانم فیوضی باید بدونیم که هر عکس قبل از اینکه خاص باشه می تونه زیبا باشه. و شما نمی تونید منکر زیبایی طبیعت ( نه عکس من ) بشید.
من هم به هیچ وجه نخواستم عکسی خاص بگیرم.
ضمنا من فکر میکنم معمولا تو عکسهای landscape اون تمرکزی که فرمودید به جز موارد خاص وجود نداشته باشه.
باز هم از توجهتون ممنونم.