گالری تصاویر "فرشید اشکر"

         
عکس
نام :   .... (امتیاز : 0)
عکاس :   فرشید اشکر (امتیاز : 31)
نوع دوربین :   Canon
مدل دوربین :   Canon EOS 650D
نظرات :   1
بازدیدها :   262
تاریخ ارسال :   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴
علاقه‌مندی‌ها :   0
دسته‌بندی سايت :   انتزاعی , سیاه و سفید
توضیحات عکاس

"۰۰:۵۸ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴" | مفید (0) | امتیاز (0) | شجاع الدین علاالدینی شورمستی (17)

خط بریل و انگشت سبابه دست نقاط فوکوس تصویر هستند .نوک انگشت همانند پیکانی جهت نگاه را مستقیما به نقاط تشکیل دهنده خط بریل می کشاند .نقاط فرو رفته و برجسته خط بریل در تصویر از قوت خاصی بر خوردار است و نوعی بافت دانه درشت را تشکیل داده است .مشخصا هیچ رنگی در کار نیست و نبود رنگ خود نوعی نگاه انتزاعی به تصویر بخشیده است .اجزای بدن انسان (انگشتان دست ) تنها عنصر زنده در تصویر قلمداد می شود .عکس دارای تقارن نبوده و تنها نقاط تشکیل دهنده خط دارای ریتمی خاص می باشند . نقطه روشن تصویر در وسط کادر تشکیل شده و نقاط تیره در گوشه های تصویر نمایان شده اند . همانطور که در ابتدا اشاره کردم نقطه فوکوس تصویر را نوک انگشتان و نقاط خط بریل تشکیل می دهند .
همانطور که مشخص است عکاس به نوعی موفق توانسته یکی از مشکلات اجتماعس را که برای قشر خاصی از مردم می باشد به تصویر کشیده و به نوعی از واقعیت ژرفی به صورت مستقیم نسخه برداری کرده است و در این اثر توانسته به زیبایی احساسات را در گیر فکر کند . هر چند که شاید این عکس برای کسانی که در خانواده هایشان با این گونه مسایل در گیر هستند ملموس تر باشد . ولی حتما همه ما با این واقعیت روبرو هستیم و برای ما هم قابل درک و فهم است . می توانم بگویم به گفته ویلم فلوسرتصویر ،واسطه بین جهان و انسان است. جهان بدون واسطه برای انسان قابل دستیابی نیست،بنابراین تصویر باید آن را برای انسان قابل فهم کند .که به درستی این ثبت زیبا توانسته با زبانی جهانی این واقعیت را قابل فهم کند .
شاید معانی زیادی قابل فهم باشد ولی تصویر بدلیل داشتن مفهوم و همچنین رعایت نکات اصلی و کلیدی عکاسی چه تکنیک و چه تاکتیک بسیار موفق بوده و اثری ماندگار می باشد .