گالری تصاویر "شیوا بابابیگی"

         
عکس
نام :   مالیخولیای یک روز زیبا (امتیاز : 5)
عکاس :   شیوا بابابیگی (امتیاز : 163)
نوع دوربین :   Canon
مدل دوربین :   Canon EOS 7D
نوع لنز :   Canon
نظرات :   2
بازدیدها :   952
تاریخ ارسال :   ۱۹ اسفند ۱۳۹۳
علاقه‌مندی‌ها :   0
دسته‌بندی سايت :   انتزاعی , احساسات انسانی , مفهومی
توضیحات عکاس
به یاد دارم جایی خوانده بودم صداهایی هستند با فرکانس های بسیار بالا که از فرط شدت نمی شنویمشان. از خواب که بیدار شدم دنیا شکل دیگر به خود گرفته بود... تصویری نبود... جنگ بود و رنگ. قرمز و نارنجی. شکل ها از فرط حقیقت فرم هایی شده بودند نادیدنی. چشمانم را می زدند. دیگر کور شده بودم.

"۱۶:۳۹ ۰۶ فروردين ۱۳۹۴" | مفید (1) | امتیاز (3) | شادی آفرین آرش (7742)

به تصویردر آوردن دنیای موهوم ذهنی همآره قابل به اعتناست، این دنیای موهوم آن هنگام که در کنار متن می نشیند، نمود عکاسانه تری پیدا می کند و بالعکس نوشته نیز وجوه تصاویر موجود درون اش آشکارتر می گردد. عکس نسبت به متن انتخابی نقد می شود و نوشته با تصویر در می آمیزد، چنین تصاویری اثبات وابستگی ادبیات، داستان نویسی و شعر به عکس و نقاشی در هنر معاصر ست.
رنگ قرمز شاخصه ی زنانه ایست در این عکس، کشیدگیهای این دنیای موهوم نیز در قسمت فوقانی همین شاخصه، دلالت دیگریست بر این ویژگی. سایر عناصر موجود نیز اشکال دربدریست، که اوهام تصویر را تقویت می کند و وجوه ذهنی، درونی و روحی روانی و مالیخولیای آن را ثبات می بخشند. در مواجهه با چنین تصویرهایی، که عینیت فضا از میان می رود و فراواقع گرایی نمود پیدا می کند، اکسپرسیونیسم انتزاعی تداعی می شود.
از نمونه های قابل به ذکر آن در نقاشی می توان به شب پرستاره ونسان ونگوگ و جیغ ادوارد مونک اشاره کرد و در عکاسی نیز در همین سایت: برخی آثار بانو زهرا درویشیان.
"۱۴:۱۸ ۱۱ فروردين ۱۳۹۴" | مفید (0) | امتیاز (2) | محمد علی حسینی (806)

درود
با توضیحات خانم آفرین آرش گرام جای سخن نمی ماند.

نقل قول از بالا صرفا برای ثبت امتیاز:((به تصویردر آوردن دنیای موهوم ذهنی همآره قابل به اعتناست، این دنیای موهوم آن هنگام که در کنار متن می نشیند، نمود عکاسانه تری پیدا می کند و بالعکس نوشته نیز وجوه تصاویر موجود درون اش آشکارتر می گردد. عکس نسبت به متن انتخابی نقد می شود و نوشته با تصویر در می آمیزد، چنین تصاویری اثبات وابستگی ادبیات، داستان نویسی و شعر به عکس و نقاشی در هنر معاصر ست.))

پایدار باشید و خلاق بمانید