گالری تصاویر "سید سعید اسمعیلی"

         
عکس
نام :   غذای روح (امتیاز : 5)
عکاس :   سید سعید اسمعیلی (امتیاز : 208)
نوع دوربین :   Canon
مدل دوربین :   Canon EOS 60D
نظرات :   3
بازدیدها :   350
تاریخ ارسال :   ۲۰ مهر ۱۳۹۳
علاقه‌مندی‌ها :   1
دسته‌بندی سايت :   سیاه و سفید , مفهومی
توضیحات عکاس

"۱۱:۵۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۳" | مفید (2) | امتیاز (2) | فهیمه درودی (1097)

موجودیت و روح ، هر دو ، جایگاه شخصیت و احساسات ما و مرتبه ای بالاتر از حوصله و دم هستند که به احساسات و واکنش های لحظه ای ما مدخل می شود . موجودیت روش زندگی ما را اطلاق می شود و فردیت دقیق تری نسبت به روح دارد ؛ و روح وضع عمومی موجودیت ما را پیدا می کند . فاصله ی بسیار کوتاه موجودیت و روح را رفتار پر می کند ؛ روح رفتار مادی را از خود می زداید .
المان سنجاق در کنار عنوان ، شخصیت و احساسات قاب را دستکاری می کند و بنا به تعریف خود آنها را به تحصر ارجاع می دهد که این مصداقی است که برای پونز ها نیز توضیح می پذیرد . آهن و پلاستیک در کلیت خود ، پارادوکس سفید و سیاه ، و تیرگی و روشنایی ، زبانی انتقادی به کادر می دهند و دست ، فرد بشر مسئول این وضعیت خطاب می کند . روحی اگزیستانسیالیسمی در کادر می آورد که مکمل ترکیب بندی و شرایط نور است . لبه های منحنی بشقاب ، این شرایط را به یک مضحکه معرفی می کند .

سپاس از اشتراک
"۰۸:۲۲ ۲۱ مهر ۱۳۹۳" | مفید (1) | امتیاز (1) | فرهاد افشین (789)

در جامعه امروزی با هزاران مشکل،اغلب راه حل ها و تلاش ها در جهت بر آوردن خواسته های جسمانی است و در آن ،روح انسانی دچار حملات سهمگینی از جامعه مدرن میشود که اغلب بدون ترمیم و باز سازی رها میگردد.
در این شات زیبا،خوردن وسایلی که همگی جهت پیوند دادن دو چیز به هم بکار میرود،تلاشیست بر به تصویر کشیدن ترمیم و مرمت روح از هم گسسته انسان که البته بدون توجه به عنوان بندی،این ارتباط مفهوم و تصویر،کمی سخت برقرار میگردد.حالت دستها که از بالا به کادر وارد شده اند یک حالت تحمیل کننده در ذهن ایجاد میکند و قاشق و چنگال پلاستیکی ،سطحی و مصنوعی بودن تلاش بشر را جهت ترمیم مهمترین داشته اش،یعنی روح نشان میدهد.
"۰۴:۰۶ ۲۳ مهر ۱۳۹۳" | مفید (1) | امتیاز (2) | شادی آفرین آرش (7742)

بدون شک؛ این عکس تاویل پذیرست؛ آنچه در وهله اول نظر را جلب می کند فراهم کردن این چیزهای نامانوس برای خوردن ست؛ چیزهای که بی شک به بدن ضربه خواهد زد و از آن به عنوان غذای روح نام آورده شده ست؛ به نظر می رسد این عکس قصد دارد با ارائه دیدگاهی اینچنین؛ به شکلی خود آزاری را به تصویر بکشد. خود آزاری برای برخی به نوعی تغذیه ست. از این جهت به نظر می رسد؛ عکس محصول دیدی روانشناختی به این موضوع باشد.