گالری تصاویر "بهرنگ فاطمی"

         
عکس
نام :   سقف هندسه (امتیاز : -1)
عکاس :   بهرنگ فاطمی (امتیاز : 605)
نوع دوربین :   Canon
مدل دوربین :   Canon PowerShot S2 IS
دیافراگم :   F5.6
شاتر :   1/125 ثانیه
ایزو :   100
نظرات :   6
بازدیدها :   775
تاریخ ارسال :   ۱۹ فروردين ۱۳۸۶
علاقه‌مندی‌ها :   0
دسته‌بندی سايت :   فضاهای داخلی , معماری , سیاه و سفید
توضیحات عکاس
در داخل British Museum و در میانه‌ی آن سالنی وسیع وجود دارد كه با سازه‌ای در شكل فوق مسقف گردیده است... خوشبختانه آسمان ابری به ثبت این عكس كمك كرد... عكس حاضر تقریبا یك دهم از وسعت كل سقف را شامل میشود...

"۰۰:۵۸ ۱۹ فروردين ۱۳۸۶" | مفید (0) | امتیاز (1) | علی مصلح (494)

یک سازه space frame قوسی دو جداره که بسیار زیباست اما به نظر کمی کثیف میاد...براتون امکان عکس برداری از بیرون و از کل حجم سقف گنبدی شکل انجا نبود؟
"۰۰:۰۳ ۱۹ فروردين ۱۳۸۶" | مفید (0) | امتیاز (0) | علی مصلح (494)

"۰۰:۵۲ ۱۹ فروردين ۱۳۸۶" | مفید (0) | امتیاز (-1) | هیربد لطفیان (226)

حركت قوسی از سمت راست به چپ را اگر با حركتی قوسی از بالا به شایین تركیب می كریدید نتیجه بهتری می گرفتید. عكس شارپ نیست و چشم را می آزارد. با هوای ابری مخالفم. با وجود پترن خاكستری كه ایجاد كرده از شارپ بودن عكس كاسته.
"۰۱:۵۹ ۱۹ فروردين ۱۳۸۶" | مفید (0) | امتیاز (-2) | عبدالحسین (نواب) موسوی (578)

سلام . من کم نقد و نظر می نویسم و اول از هرچیز امیدوارم این نظر باعث بحث های مفید گردد . اول از هر چیزی تلاش و پیگیری شما را در عکاسی می ستایم . بگذار از همین عکس شروع کنیم آنچه که من را آزار می دهد این امضاء می باشد که در اکثر عکس های شما بروی تصویر جای دادید و بسیار توی ذوق می زنه .
این شات یک تلاش ناموفق است که در انبوه عکس های متفاوت در سایت های مختلف عکاسی هیچ چیزی دستگیر من نمی شود و آنچه که مهم است عدم تکنیک و خلاقیت در ثبت یک اثر است . دوربین های زیاد با قیمت های مناسب و کیفیت مطلوب در دست مردم است و بسیار آدم های که روزانه عکس های متفاوتی را پیرامون اطراف خود می گیرند ، بنظر من امروزه بر عکس دهه های گذشته عکاسی مشکلتر شده و باید با دقت و میلمیتری به اطرافمان نگاه کنیم و بدنبال آن باشم شاتی را ثبت کنیم که چشم های مخاطبان ما حداقل کمتر به آنها افتاده است .
به گالری خود سر بزنید و بدون هیچ تعصبی عکس های خود را بررسی کنید واقعا حیف اینهم تلاش و علاقه فقط به آنچیزی که در رودروی شما قرار دارد اکتفا کنید . عکس های \"انحنای افراشته \" ، \" بی نهایت بازتاب\" ، \" نگاه آفتاب بر دماوند\" و... هیچ کمکی برای من نمی کند و شات های معمولی می باشند که هیچ فکری در ثبت آنها از عکاس صورت نگرفته . البته انشاء الله مطمئنم در آینده که بیشتر عکاسی کردید و بیشتر عکس دیدید به این نوشت های حقیر پی خواهید برد و اصلا نگران این نیستم که الان ممکن است از گفتهای این حقیر رنجیده شوید .
و در کل مخلص هر کس که شاتر بچکاند هستم
"۰۹:۰۴ ۱۹ فروردين ۱۳۸۶" | مفید (0) | امتیاز (1) | مهران قمی‌نژاد (753)

در مورد امضاهای اینچنینی حق با آقای موسوی است ولی اتفاقا فکر می‌کنم در این تصویر بدلیل هماهنگی هندسه آن با سقف شیشه‌ای آسیبی به کل تصویر نزده است. اشکال تصویر بالا را در این می‌بینم که کادر ماهیت خنثی دارد و به حرکتهای سوژه جان نداده است ولی در کل عکسی است که هدفش ثبت حرکت بوده و بنظر حقیر تا اندازه‌ای موفق بوده. شاید پروسس برای افزایش شفافیت تصویر و کادر بندی مناسب جای کار بیشتری داشته است. بهر حال ببخشید اگر دوستان نظر اصلاحی دارند با کمال میل آنرا می‌پذیرم. با سپاس
"۱۹:۱۳ ۱۹ فروردين ۱۳۸۶" | مفید (0) | امتیاز (0) | بهرنگ فاطمی (605)

آقای موسوی سلام... من هم قبل از هر پاسخی ابتدا سپاسگزارم از اینكه نظرات خود را ابراز میدارید و كلیه ی عكس های یك پروفایل رو بررسی می كنید و سپس اینكه امیدوارم تمامی نظرات دوستان را -چه مثبت و چه منفی- همواره همراه داشته باشم... در مورد اینكه فرمودید {امروزه بر عکس دهه های گذشته عکاسی مشکلتر شده و باید با دقت و میلمیتری به اطرافمان نگاه کنیم} كاملا با شما موافقم ولی الزاما اعتقادی ندارم كه {آنچه را ثبت كنیم كه چشمان مخاطبان كمتر به آن افتاده باشد} ... نسبت به آنچه ثبت كرده ام در گالری خودم نه تعصبی دارم و نه ادعایی و تنها آنچه برایم بیشتر ارزشمند است نظرات سازنده ی شما بزرگواران می باشد... در مورد سه عكسی كه مطرح نمودید : \"انحنای فرشته \"را خود بسیار می پسندم گرچه ممكن است معایبی داشته باشد اما با آن عكس و در آن لحظه بسیار ارتباط برقرار نموده ام... \"بینهایت بازتاب\" هم شاید در نظر اول ساده به نظر رسد -كه همینطور هم من فكر می كردم- اما می دانید عكاسی از اشیائ كریستالی و یا عكسبرداری صنعتی و ماكروفتوگرافی از اشیا شفاف و قیمتی به دلیل سوطح مسطح و بسیار زیادی كه دارد در نورپردازی قطعا عكاس را با مشكل مواجه می كند، این عكس و تجربه ای كه در آن زمان عایدم شد بسیار برایم گرانبهاست... و اما \"نگاه آفتاب بر دماوند\" كه خودم نیز به اشكالات فنی آن كاملا اذعان دارم؛ لكن در آینده و در همین جا صحنه ی گسترده تری از دماوند را خواهخم گذاشت تا متوجه توضیحاتی كه در باره ی عكس مذكور نوشته بودم گردید... من به هیچوجه نه باید نه حق آن را دارم كه از نوشته های صادقانه ی دوستان برنجم ... و من هم چون شما ارادتمند آنها كه دكلانشور می فشارند بوده ام ... ممنون /ب