گالری تصاویر "آرش کریمی"

         
عکس
نام :   (امتیاز : 10)
عکاس :   آرش کریمی (امتیاز : 5160)
نوع دوربین :   Nikon
مدل دوربین :   Nikon D90
نظرات :   13
بازدیدها :   531
تاریخ ارسال :   ۱۷ فروردين ۱۳۸۹
علاقه‌مندی‌ها :   0
دسته‌بندی سايت :   انسان
توضیحات عکاس

"۰۹:۲۳ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (3) | زهرا دلاوری (4393)

سلام جناب كريمي
ديد شما و عكس هاي شما واقعا هنرمندانه است
من در مقام شاگردي شما حرفي براي گفتن ندارم
شاد باشيد
:)
"۰۹:۲۳ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (2) | امیر اصلانی (1287)

سلام پرتره جالبیست
نگاه سوژه طبیعی و گویاست
کادر و ترکیب بندی خوبی دارد
عكس با كیفیت است
موفق باشید
"۰۹:۲۵ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (0) | مینا شاهینی (548)

خیلی عالیه.کادرخوبی برای ثبت این لحضه در نظر گرفتید.چرا در دسته بندی سایت تو مسابقه شرکت نکردید؟
موفق باشید
3+
"۱۲:۱۸ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (2) | امیررضا پاکرو (764)

سلام آرش جان
سال نو مبارک رفیق
چه کار خوبی شده کادر رو خیلی دوست دارم
یکم اصلاح نور آفتاب روی سر و سایه های کار به نظرم خیلی کارت رو عالی میکرد

سال خوبی داشته باشی
"۲۰:۲۹ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (2) | سعید حسن عباسی (13758)

سلام

ساده ، صمیمی و مهربان است این ثبت.
قرار گرفتن سوژه در میان دو امتداد عمودی ترکیب ویژه و زیبایی ایجاد نموده است .
وضوح خوبی دارد همراه با رنگهای ملایم .

در خصوص لزوم حضور آن قسمت آبی در ترکیب شک دارم.

ممنون از ارسال
"۲۱:۱۲ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (0) | ابراهیم باختری بناب (8139)

سلام و درود
شات بسیار زیبا وقابل تاملیست
کادر بندی وکنترل نور به نحو احسن اجرا شده
خوب موقعی شات زدین
ثبت از کنتراست واشباع رنگ خوبی برخورداره
فوکوس رو عالی میبینم
ممنون از اشتراک
پایدار باشین
محرم از امتیاز
2+
"۲۲:۰۴ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (1) | حمید سبحانی (902)

سلام دوست عزیز
[
مثل اکثر کارهاتون این هم یک عکس زیباست
نگاه پیرزنی منتظر که دارای نشانه های ایرانی است

پیروز باشید

یک تذکر به خانم زهرا دلاوری در حالی که سایت اسمها رو بنا به دلیلهای منطقی حذف کرده شما حق ندارید در اولین نظر که قطعا اسم جناب کریمی مشخص نیست اسم عکاس رو متذکر بشید

با احترام سبحانی

"۲۲:۰۴ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (0) | احسان صباغی (3382)

در يكي از عكس ها كامنتي بود ( مربوط به آقاي هوشمندي ) كه من براي آن جوابي نوشتم و فكر كنم باعث دلگيري آقاي هوشمندي هم شد و اعضاي طلايي هم آمدند و با مثبت دادن تند تند حرف ايشان را تائيد كردن . االان هم كه آمدم اين عكس را ببينم آخرين كامنت مربوط به شما بود كه تذكر داده بوديد

در حالی که سایت اسمها رو بنا به دلیلهای منطقی حذف کرده شما حق ندارید در اولین نظر که قطعا اسم جناب کریمی مشخص نیست اسم عکاس رو متذکر بشید

من خواستم توضيحي بدهم فقط به دليل كه تكرار مكرر نشود آن كا منت را دو باره مي گذارم و باز در ادامه خواهم نوشت.

همیچنان که می دانیم این مسئله ریشه در تعقیرات بوجود آمده سایت داره و به نظرم با توجه به محاسن پنهان ماندن نام ارسال کنندگان، که به شدت با آن موافق هستم

به نظر مي رسد همانجور كه شما بارها هم گفته ايد به اين دليل نام ارسال كنندگان مخفي شده است تا به نام ها امتياز تعلق نگيرد . ولي اينچنين نيست ممكن است شما فكر كنيد گردانندگان سايت هوشمندي داشته اند ولي ظاهرا هوشمندي بقيه در نظر نگرفته اند .
به نظر من اكنون هم بيشتر امتيازها به نام ها داده مي شود .
سايت خواسته يك مشكل فرهنگي را با روندي مكانيكي حل كند كه مثل بقيه موارد فرهنگي كه با روند مكانيكي حل نشده اينحا هم اين مشكل حل نشده است بلكه بازي كنان اين بازي روشهاي جديدتري را ياد گرفته اند.

علاوه بر اينكه اين مشكل حل نشده در تغييرات جديد مشكلات ديگري نيز اضافه شده است و آن انتخاب عكسها به صورت فرقه اي است.

اگر قبلا گروه ها متكثر بودآدمها بر اساس دلايل خاصي كه داشتند يك گروه را تشكيل مي دادند اما اكنون آن تكثر از بين رفته و در حقيقت يك فرقه ايجاد شده است كه توانمندي آنها نيز بر اساس آنچه در سايت آمده است ملاك جدي براي تعيين برترينها يا منتخب ها نيست .

يعني براي رفع مشكل ،مشكل جدي تري بوجود آورده اند كه تبع آن مشكلات ديگري هم بوجود خواهد آمد كه نگارنده در اين كامنت قادر به ارايه همه آنها نيست .

اما مي توان با مراجعه به اجتماع كنوني و الگوهاي مشابه آن در زندگي اجتماعي ، فرهنگي و ... روند و آينده آن را پيش بيني كرد.

"۲۳:۱۶ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (0) | احسان صباغی (3382)

آقاي هوشمندي نيز جوابي نوشتند


جناب آقای صباغی!
با سلام و تبریک سال نو
بنده در مقام دفاع از تصمیم مدیران سایت و یا توضیح از سوی ایشان نیستم، اما به عنوان عضو کوچکی از این جمع نظرات خویش را در رابطه با کامنت شما عرض می کنم.
به نظر من سخنان شما از چند بخش تشکیل شده اند:

1- سايت خواسته يك مشكل فرهنگي را با روندي مكانيكي حل كند.
موافقم،
در عین حال با لحاظ کردن سابقه موضوع و اعتراض های مکرر کاربران به وضعیت پیشین و نیز توجه به این نکته که اصولن چنین تغییری ( فرهنگی ) نه الزامن مسولیت و رسالت چنین فضایی است ( مجازی ) و نه کاری است که بتوان در کوتاه مدت آن هم با اتکا صرف بر این فضا به آن دست یافت.
در روند بقول شما مکانیکی دست کم می توان آزمود و با اتکا به رعایت قوانین نظمی را سامان داد. گو اینکه این نظم و قاعده، وحی منزل نیست و در صورت اثبات ناکارآمدیش می تواند تغییر کند، همچنان که روند کلی گالری این آمادگی برای تغییر را نشان می دهد.

2-به نظر من اكنون هم بيشتر امتيازها به نام ها داده مي شود .نه!
موافق نیستم، من آماری ندارم تا ارائه کنم، اما به تشخیص شخصی خود می بینم که نظرات ارائه شده و امتیازات توزیع بهتری یافته اند! تاکید می کنم بهتر و نه کامل.
ولی اتفاق ناخوشایندی که افتاده، کاهش میزان نظر دهی است که امیدوارم با گذشت زمان و پذیرش شرایط جدید، روند نظر دهی بهبود یابد.

3-قبلا گروه ها متكثر بودآدمها بر اساس دلايل خاصي كه داشتند يك گروه را تشكيل مي دادند.
نقد و سوالات فراوانی در باره این جملات وارد است،
آیا این گروههای متکثر در حال حاضر نمی توانند فعالیت داشته باشند؟
آیا این گروهها باندهای جمع آوری امتیاز را هم شامل می شوند؟
آیا حذف نام ارسال کننده به معنای حذف این گروههاست؟
آیا اساسن تغییرات 4 گانه سایت را با هدف از میان بردن گروههای متکثر ارزیابی می کنید؟
و......
اذعان می کنم، به علت نوپا بودن روش های جدید کاستی های زیادی هم در آن دیده می شود اما نه بخاطر نفس تغییرات، بلکه از عدم اجرای دقیق آن از سوی کاربران و مدیران بوجود آمده است.

4- انتخاب عكسها به صورت فرقه اي است.
از توهینی که عبارت فرقه ایی در خود نهفته دارد که بگذریم، عرض می کنم اگر معنای:

- رعایت قوانین جاری در مورد انتخاب شدن یک عکس.
- حضور مستمر نزدیک به بیست نفر از مدیران و کاربران طلایی برای انتخاب، (آن هم تحت نظارت و نیز کسب حداکثر 2 امتیاز از طرف هر یک از این گروه بیست نفره).
- عمل در جهت جلوگیری از ارسالهای غیرفنی و بدون انگیزه که مورد شکایت اکثر اعتراض ها به کیفیت آثار این سایت بوده است.
- تلاش برای بر چیدن باندهای کسب امتیاز که خوب می دانیم تعداد اکانتهای جعلی را.
- و .....

انتخابی از سر فرقه گرایی و محدود به آن است؟ که جای سخنی باقی نمی ماند. و یا اگر اصولن در انکار وجود مشکلات پیش گفته هستید شما را ارجاع می دهم به کامنتهای پیش از اعلام تغییرات و یا اگر این حداقل فیلتر ایجاد شده را مورد نقد و چالش قرار می دهید و به نوعی معتقد به عدم کارآمدی آن و به عبارت روشن تر انتخاب های این گروه را بر نمی تابید، عرض می کنم این نظر شماست و محترم. مهمتر از آن اینکه، روند تغییرات هنوز کامل نشده است و زمان بیشتری نیاز دارد.

.
.
.
.
.
کامل و بدون نقص هنوز متولد نشده!
بنده با وجود اینکه از این تغییرات استقبال می کنم و خود را ملزم به رعایت آن می بینم اما منتقد آن هم هستم و تردیدی در نواقص آن ندارم. ولی نکته در اینجاست که هنوز این تغییرات خود را در بوته آزمایش محک نزده و هنوز زود است برای قضاوت در مورد کاستی ها و محاسنش، هرچند که بقول شما مي توان با مراجعه به اجتماع كنوني و الگوهاي مشابه آن در زندگي اجتماعي ، فرهنگي و ... روند و آينده آن را پيش بيني كرد. و درست به همین دلیل پیش بینی، می توان با حضور آگاهانه و نقاد از زیانهای احتمالی آن کاست.
.
.
.
بحثی که پیش کشیده اید، به یقین مسئله دوستان دیگر هم می تواند باشد، لذا به سهم خود از شما از این بابت قدردانی می کنم و خواستار نگاهی همراه توام با تیزبینی و نقادی همه امان هستم.
خانه را ما می سازیم.
ممنون
پاینده باشید.
.
.
.
.
چرا دوستان محترم فقط عکس ارسال می کنند و اغلب هم همگی توقع دریافت نظر دارند؟ بی آنکه خود برای این کار پیش قدم شوند.
لپ کلام آنکه، راه حل بهتر چیست؟"۲۳:۲۰ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (0) | احسان صباغی (3382)

نگارندن نيز در جواب نوشتم


سلام و درود
و تبريك و آرزوي سالي پر از شادماني براي همه دوستان عزيز

نگارنده براي قسمتي از متن كامنت جناب آقاي رامين هوشمندي كه در كامنت هاي بالاتر ارايه شده است پاسخي را نوشتم كه آقا رامين بزرگوار در اين قسمت نظر خود را در باره آن منتشر كرده اند. نگارنده براي باز شدن بحث سعي مي كنم با توضيحي مختصر نظرم را بنويسم

- اما در باره اينك ه چرا فقط انتقاد مي شود و راه حل يا راه حل بهتري ارايه نمي شود ، شايد بيان مثالي به آنچه مي خواهم بنويسم كمك كند ، براي مثال بسياري از شركتهاي بزرگ نرم افزاري در سطح دنيا هنگامي كه نرم افزاري را طراحي مي كنند آن را مورد ارزشيابي يا آزمايش قرار مي دهند و حتي كساني را با دريافت حقوق استخدام مي كنند تا اشكالات نرم افزار را پيدا كنند و انتظار ندارند فرد مورد نظر راه حلي را ارايه دهد (و اگر هم راه حلي ارايه دهد از آن استقبال مي كنند) چون شركت تهيه كننده نرم افزار مي داند كه هيچ طرح كامل و مطلقي وجود ندارد و در نتيجه هر چيز غير مطلق داراي اشتباهاتي است پس با استخدام از آنها مي خواهد اشكالات كار را بيان كنند و اصلا كاري ندارد كه اين منتقدان راه حلي دارند يا ندارند چون بر خلاف ما مي دانند كه ديكته نوشته شده غلط دارد و هي تكرار نمي كنند ديكته نوشته نشده غلط ندارد و سعي مي كنند غلط ها آن را پيدا كنند اما در جوامع جهان سوم يا فرهنگ هايي كه ريشه هاي استبدادي يا اقتدارگرايي دارند وقتي اشكالات كاري بيان مي شود سراغ نقد سازنده را مي گيرند و دنبال منتقد راه حل بده مي گردند

اما مثلا آن شركت طراح نرم افزار به منتقدش نمي گويد تو كه راه حل نداري چرا هي انتقاد مي كني يا نمي گويد مخاطبان عزيز ببينيد اين فقط هي انتقاد مي كند ولي راه حل ندارد بلكه مي گويد عزيزم من به تو پول مي دهم اشكالات اين كار را بگو من خودم دنبال راه حل هستم و البته اگر منتقد راه حل هم داشته باشد از آن استقبال مي كند
اما در فرهنگ استبدادي براي خاموش كردن منتقد از حربه "انتقاد يا منتقد بدون راه حل استفاده مي كند و يا هي مثال ديكته ننوشته غلط ندارد را مي زند" چون بافت فرهنگي و تصور فرهنگي آن بر اين استوار است كه اين هي اشكال مي گيرد ولي راه حل ندارد و ما ديكته نوشتيم و غلط دارد ولي اين ديكته ننوشته .

ولي سازنده نرم افزار مورد نظر مي داند ديكته و يا طرح مطلق وجود ندارد و ديكته نوشته شده غلط دارد پس مي گويد تو بيا و غلط هاي مارا پيدا كن ، تازه برا اين كارت دستمزد و حقوق هم به تو مي دهيم .

البته شما در هر سمينار و كنفرانسي هم كه شركت كنيد مديران ما هم همين چيزها را مي گويند و دنبال منتقد راه حل دار در يك پكيج مي گردند به همين دليل در قسمتي از كامنت قبلي نوشتم كه براي پيدا كردن روند آتي سايت عكس مي توان از الگوهاي كه قبلا به راهاي مشابه آن رفته اند دست يافت و در مثالهاي بعدي در باره بقيه موارد مطرح شده در پاسخ هاي آقاي هوشمندي در باره آن بيشتر خواهم نوشت


با توجه به اينكه اكنون ساعت 4:04 دقيقه بعد از نيمه شب است و من به شدت خسته هستم و آنچه مي خواهم بنويسم طولاني است و شايد اين كامنت ها نيز گنجايش بحث هاي طولاني را نداشته باشدا
اگر فرصت شد مطالب بالا و ادامه مباحث مربوط به آن را به صورت مقاله اي در وبلاكم قرار خواهم داد و با توجه به اينكه اين مطالب ممكن است سوال و ايراد بسياري ديگر از كاربران نيز باشد در كامنت هاي كه ممكن است به صورت تصادفي در اين باره بحث كنند در صورت اطلاع و فرصت كافي حاضر خواهم شد.

اما در انتها كامنت قبلي خود را كه تا حدودي خلاصه انچه كه مي خواهم بنويسم را شامل مي شود مجددا در كامنت قرار مي دهم

نقل قول از متن جناب هوشمندي:همیچنان که می دانیم این مسئله ریشه در تعقیرات بوجود آمده سایت داره و به نظرم با توجه به محاسن پنهان ماندن نام ارسال کنندگان، که به شدت با آن موافق هستم

به نظر مي رسد همانجور كه شما بارها هم گفته ايد به اين دليل نام ارسال كنندگان مخفي شده است تا به نام ها امتياز تعلق نگيرد . ولي اينچنين نيست ممكن است شما فكر كنيد گردانندگان سايت هوشمندي داشته اند ولي ظاهرا هوشمندي بقيه در نظر نگرفته اند .
به نظر من اكنون هم بيشتر امتيازها به نام ها داده مي شود .
سايت خواسته يك مشكل فرهنگي را با روندي مكانيكي حل كند كه مثل بقيه موارد فرهنگي كه با روند مكانيكي حل نشده اينحا هم اين مشكل حل نشده است بلكه بازي كنان اين بازي روشهاي جديدتري را ياد گرفته اند.

علاوه بر اينكه اين مشكل حل نشده در تغييرات جديد مشكلات ديگري نيز اضافه شده است و آن انتخاب عكسها به صورت فرقه اي است.

اگر قبلا گروه ها متكثر بودآدمها بر اساس دلايل خاصي كه داشتند يك گروه را تشكيل مي دادند اما اكنون آن تكثر از بين رفته و در حقيقت يك فرقه ايجاد شده است كه توانمندي آنها نيز بر اساس آنچه در سايت آمده است ملاك جدي براي تعيين برترينها يا منتخب ها نيست .

يعني براي رفع مشكل ،مشكل جدي تري بوجود آورده اند كه تبع آن مشكلات ديگري هم بوجود خواهد آمد كه نگارنده در اين كامنت قادر به ارايه همه آنها نيست .

اما مي توان با مراجعه به اجتماع كنوني و الگوهاي مشابه آن در زندگي اجتماعي ، فرهنگي و ... روند و آينده آن را پيش بيني كرد.


( اگر اصطلاح فرقه اي باعث رنجش كسي شده است من معذرت مي خواهم اين يك اصطلاح نسبي است و مسلما شامل همه نمي شود و شايد خود من بيشتر از همه فرقه اي باشم معذرت من را بپذيريد ولي به هر حال نبايد فرقه اي عمل كرد )

"۲۳:۴۱ ۱۷ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (0) | احسان صباغی (3382)

اما تذكر شما آقاي سبحاني

در حالی که سایت اسمها رو بنا به دلیلهای منطقی حذف کرده شما حق ندارید در اولین نظر که قطعا اسم جناب کریمی مشخص نیست اسم عکاس رو متذکر بشید

باعث شد كه نگارنده باز اندكي بنويسم

اگر قصد مخفي بودن نامها بوده تا كاربران به نام ها كه مي شناسند امتياز ندهند باز كاربران براحتي نام ها را متوجه مي شوند ( براي من فرق نمي كند نام پيدا باشد يا نباشد ، دارم هدف و قصد را برسي مكنم)

- با زدن ايميل يا گذاشتن پيام در چت براي دوستان كه من كار جديد گذاشتم.

- هنگامي كه صاحب عكس به كامنت ها مفيد يا غير مفيد مي دهد نام او مشخص مي شود.

- پروفایل دوستان را در Favorites ذخيره كردن و چك كردن هر روزه آن براي اطلاع از ارسال عكسهاي جديد.

- .مي شود نام ها را در اگزيف ذخيره كرد

و .......


اما گفتم اشكالي كه بر خلاف گذشته بوجود آمده گروهاي متكثر از بين رفته و فرقه ايجاد شده است ( البته به اين معنا نيست كه همه دوستان طلايي فرقه اي عمل مي كنند ) و گفتم با توجه الكوهاي اجتماعي و فرهنگي كه داريم مي توان آينده را پيش بيني كرد . مي توان به چند مورد اشاره كرد

- شناسايي اعضاي طلايي توسط بقيه اعضا ( مخصوصا نفرات كه جديد عضو شده اند ) و مراجعه آنها به عكسهاي اعضاي طلايي و تعريف و تمجيد بي دليل يا با دليل جهت ارتباط و انتخاب عكس آنها در آينده تو سط اعضاي طلايي

- در اثر تكرار اين عمل باور اعضاي طلايي به اين صحبت ها و تكرا اشتباهات كارشان ( البته اگه كارشان اشكالي داشته باشد .


"۰۰:۰۰ ۱۸ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (0) | احسان صباغی (3382)

- استفاده اعضاي طلايي از روشهاي كه در بالا ذكر شد و ارتباط با يكديگر و در بيشتر مواقع عكس خود را به صورت منتخب در آوردن ( رانت )

- استفاده از قانون جهت حذف كساني كه به اين روش منتقد هستند و بيان اينكه اين قانون سايته اگه قانون را قبول نداريد به يه سايت ديگه بريد و يا از اينجا برويد . ماندن اينجا اين قانون را دارد ( تكرار الگوي اگر قبول نداري شهر يا ديار را ترك كن و برو جاي ديگه )

- منزوي ساختن اعضاي منتقد

- استفاده ابزاري از قانون به اين معني كه اگر قانون توسط بعضي از اعضا رعايت نشد مثلا اگزيف نداشت (‌براي من اگزيف مهم نيست دارم روند را مي گويم ) يا توضيحي حاكي از شناساي فرد داده شد يا موارد ديگر
با بيان اينكه از خودمان است مشكل را برايش حل مي كنند ولي بقيه اعضا بايد قانون را رعايت كنند .

"۰۰:۰۰ ۱۸ فروردين ۱۳۸۹" | مفید (1) | امتیاز (0) | احسان صباغی (3382)

اين استفاده ابزاي از قانون منظور استفاده اعضاي طلايي بود