معرفی عکاس - مارتین زالبا

يكشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۰
معرفی عکاس - مارتین زالبا

مارتین زالبا (Martin Zalba)، موسیقیدان و عکاس اسپانیایی، آن‌گونه که خود می‌گوید، بیشترین تمرکزش در عکاسی را به‌واسطه‌ی محل زندگی‌اش در شهر پامپ‌لونا (Pamplona) (در شمال‌شرقی اسپانیا +) به عکاسی درشب و رعدوبرق اختصاص داده است. این لحظات باور نکردنی استادانه توسط مارتین ثبت می‌شوند.  از نظر وی پردازش عکس اهمیت زیادی دارد و با این‌کار دوست دارد موسیقی طبیعت را به نوعی در عکس‌هایش به نمایش بگذارد.

او خودآموخته‌ی عکاسی است و کار اصلی‌اش آهنگ‌سازی و آموزش موسیقی‌ست. مارتین می‌گوید فاکتورهای مهارت و شانس به اندازه‌ی هم در عکاسی مهم است. وسایلی که استفاده می‌کند  Canon 5D ,  Pentax K10D و لنزهای Canon 24-105; Canon 16-35 II L; Canon Macro; Canon 100-400; Canon FishEye 15mm; Canon35mm ; Canon 50 می‌باشد و با Imac و MacBook Pro عکس‌هایش را پردازش می‌کند.

بیشتر کارهایش را در سایت flickr به نمایش می‌گذارد + ولی در سایت‌های 500px ، 1x و Photo.net نیز برای خود گالری دارد  +++. جالب است که در سایت شخصی‌اش خبری از عکس و عکاسی نیست و آن را برای کارهای موسیقیایی خویش اختصاص داده است +. بیشتر درباره‌ی او + . 
تهیه: محمد رحیم‌زاده